Проект у підготовчій групі "Зима" проект (підготовча група) на тему. Конспект заняття для дітей підготовчої групи із загальним недорозвиненням мови на тему: Зима Конспект зима в підготовчій групі

16.03.2022 Загальне


















Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Цілі:

  • Освітні:
    • збагачення емоційно-естетичного сприйняття дошкільнят через поетичне слово, музику, живопис;
    • узагальнення та систематизація знань дітей про зиму;
    • освоєння нових технік малювання (восковою крейдою, аквареллю, сіллю).
  • Розвиваючі: розвиток творчої уяви, фантазії, мислення, уміння бачити, відчувати, обговорювати явища природи
  • Виховні: виховання позитивних взаємин у дітей, почуття дружби та відповідальності.

Засоби створення освітнього середовища:"Чарівна паличка", магнітофон, екран, комп'ютер, презентація, відеоролик "Чарівні звуки зими" (А. Вівальді "Зима"), аудіозапис "Метель", музика П.І.Чайковського; картки для розподілу дітей на мікрогрупи; клеєнки, кисті, акварель, воскова крейда, сіль, столова ложка, тарілка, серветки, стаканчики з водою, чотири листи ватману форматом А1.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Ритуал початку заняття

Діти заходять до зали та стають півколом, вітають гостей.

Вихователь:Давайте встанемо в коло і згадаємо музичну гру (діти встають у коло, беруться за руки), "Доброго дня". Ми передаватимемо чарівну паличку по колу, бажаючи один одному здоров'я (Педагог ласкаво співає ім'я, що стоїть праворуч від нього дитини і передає паличку і так по колу).

Вихователь:Здрастуйте, всім привіт!

Входження до теми

Вихователь:Хлопці, підніміть руку, хто з вас любить мандрувати?

Відповіді дітей.

Вихователь:Сьогодні на нас чекає захоплююча подорож…
Друзі, Вам цікаво, куди ж ми вирушимо? Мені теж. А для того, щоб дізнатися маршрут, потрібно виконати завдання. У цьому ребусі заховано слово, ми маємо його розгадати.

Слайд 2

Діти:Зима

Вихователь:Абсолютно вірно. Ми вирушимо до царства до Чарівниці Зими! Але щоб опинитись у її снігових володіннях, треба відгадати загадки.

Невидимкою, обережно
Він є до мене
І малює, як художник,
Він візерунки на вікні. (мороз). Слайд 3

У білому оксамиті дерева –
І огорожі та дерева.
А як вітер нападе,
Цей оксамит опаде… (іній). Слайд 4

Біл, та не цукор.
Ніг немає, а йде.
На всіх сідає,
Нікого не боїться. (Сніг). Слайд 5

З'явилася за восени
Я за календарем.
Я найкраще свято вам
На радість подарую!
А землю білим снігом я
Загорнула сама.
Хлопці, відгадайте,
Ну хто ж я? (Зима). Слайд 6

Вихователь:А ось і сама красуня зима! Вона запрошує нас вирушити в подорож чудовим зимовим лісом. Подивіться, яка краса! Слайд 7

З'являється слайд, що зображує хуртовину у супроводі звуків вітру та хрускоту снігу. Слайд 8

Вихователь:Здається, негода розігралася.

Вихователь:Які звуки ви чуєте у зимовому лісі?

Діти:Виття вітру, скрип дерев, хрускіт снігу.

Вихователь:Як можна описати словами зимове повітря?

Діти:Тихий, прохолодний, колючий, дзвінкий, кришталевий, прозорий.

Вихователь:Як живуть звірі взимку? Слайд 9

Діти:Деякі тварини взимку сплять. Це ведмідь, їжак, борсук, бурундук. Інші тварини зайняті взимку видобутком корму? (заєць, лисиця, вовк, кабан)

Вихователь:Як ви вважаєте, про що можуть вести бесіди взимку птиці Слайд 10

Діти:Холодно, голодно.

Вихователь:Який зимовий вітер буває?

Діти:Холодний, крижаний, рвучкий

Вихователь:З давніх-давен у народі існував поділ вітрів на добрі і злі. Так, сприятливий, слабкий вітерець називали «святим повітрям», а холодний вітер із півночі називали «сіверкою». Коли стало холодно, так і казали: «Сіверка повіяв» Покажіть, як дме слабкий вітерець. А тепер сильна (діти імітують).

Фізхвилинка

Зараз ми перетворимося з вами на вітер.
Вітер дме крижаний (Діти махають руками.)
І здіймає снігу хмару (Присідають, потім встають, розводять руки убік)
Він суворий і могутній. (Діти крутять руками.)
Зайці ховаються у кущах. (Імітують)
Навіть хитра лисиця
Причаїлася і сидить, (Діти сідають у глибокий присід на кілька секунд, потім встають.)
Ну а сніг летить, летить. (Діти махають руками.)

Вихователь:Звідки береться сніг?

Діти:Він подає з хмари.

Вихователь:Сніжинки утворюються з дрібних крижаних кристаликів у хмарах. Усередині хмари крижані кристалики ростуть за рахунок переходу пари в тверді кристали льоду.. Під час дуже сильних морозів крижані кристалики випадають на землю у вигляді "блискучого алмазного пилу». І на землі утворюється шар дуже пухнастого снігу, що складається з тоненьких крижаних голочок. Подивіться, скільки вітер снігу надув, а ось і сніжинки залетіли, доки вони не розтанули, швидше шукайте дві однакові.

Слайд 11

Вихователь:Виявляється, двох однакових сніжинок не буває. Хлопці, а що спільного у всіх сніжинок? (Відповіді дітей)

Вихователь:Цілком вірно, у всіх сніжинок шість промінців, але схожих немає, мороз постарався.

Усі сніжинки однакові на колір –
Але близнюків, повірте, немає.
Знайти схожих тут не можна –
Мороз старався, і не дарма.

Вихователь:Хлопці, а ви хочете знати, чому сніг хрумтить під ногами? (Відповіді дітей)

Вихователь:Чарівниця Зима запрошує нас до лабораторії «Сніговичок» Слайд 12

Досвід “Чому сніг хрумтить?”

Вихователь:Візьмемо велику сіль. Її кристали дуже нагадують сніжинки. Насипаємо сіль у тарілку.
Беремо столову ложку (залізну) і натискаємо нею на сіль (кілька разів).

Результат.Чути скрипливий або хрумкий звук (ламаються кристали солі). Такий самий звук чути, коли ми йдемо снігом у морозний день.

Висновок:Сніг складається з сніжинок. Хоча ці кристали дуже маленькі, коли вони ламаються, чути тріск. Звичайно, коли ламається одна сніжинка, звук почути неможливо, але коли ви в морозний день йдете по засніженій вулиці, під вашими ногами ламаються сотні тисяч сніжинок. Тоді ви й помічаєте, що сніг скрипить.

II частина

Новий слайд – зимовий краєвид. Слайд 13

Вихователь:Подивіться на картину зиму. Як змінилася земля!

А ліс стоїть загадковий,
А ліс стоїть таємничий,
Безмовна тиша…

Муз. керівник:Які чудові слова про зиму. І лише трохи не вистачає чаклунства. Сідайте на «снігові стільчики», які вам приготувала господиня - зима. Я пропоную вам поринути у чарівний світ музики Антоніо Вівальді. Слайд 14

Муз. керівник:Вівальді – італійський композитор, який жив давно – 400 років тому. Він був відомим композитором, музикантом, диригентом. Він написав велику кількість музичних творів, і один з них ми з вами слухали на минулому занятті. Воно називається "Зима"

Слухання фрагмента музичного твору “Зима” (Відеоролик «Чарівні звуки зими» – Додаток 1).
З'являється зимовий пейзажСлайд 15

Муз. керівник:Якою вам видалася ця музика?

Діти:Схвильована. Тривожна.

Муз. керівник:Яка вона характером?

Діти:Добра, чарівна. казкова

Муз. керівник:Скажіть, який основний інструмент ви почули саме у цьому музичному фрагменті? (Відповіді дітей). Хто мені скаже, чи весь твір звучав у виконанні однієї скрипки чи скрипкового ансамблю? (Відповіді дітей). Правильно. У цьому творі є частини, що виконуються як соло інструментом, і ансамблем скрипок. Що ви чули на початку музики?

Діти:Уривчасті акорди.

Муз. керівник:Це виє вітер, здіймає хмари снігу. Природа скута холодом. Сам А. Вівальді написав такі слова до своєї музики:

Захочеш ти під свіжими снігами
Під різким вітром, що дме в дуду.
Бігти притупуючи чоботями,
І їжачись і сміючись на холоді.

Муз. керівник:Діти, від нашої музики та слів зовсім стало холодно, давайте погріємось.

Фізхвилинка Слайд 16

Крутять сніжинки в повітрі морозному (кружляємо)
Падають на землю мереживні зірки (Присідаємо)
Ось одна впала на мою долоньку (ловлять)
Ой, не та сніжинка! Зачекай трохи! (дують)

III частина

Дитина читає вірш І. Нікітіна

Зашуміла, розгулялася
У полі негода;
Накрилася білим снігом
Гладкий шлях.
Білим снігом накрилася,
Не залишилося сліду,
Піднявся пил і завірюха,
Не бачити і світла. Слайд 17

Вихователь:Подивіться, скільки тут картин. До якого жанру вони належать.

Діти:Це краєвиди.

Вихователь:Правильно, давайте назвемо картини та їх авторів.

Діти:У верхньому лівому кутку краєвид Івана Івановича Шишкіна «Зима у лісі». У нижньому лівому кутку – «Зимовий сон» Аполлінарія Михайловича Васнєцова. У верхньому правому кутку картина «Лютнева блакить» Ігоря Еммануїловича Грабаря, а в нижньому правому – «Зима» Олексія Кіндратовича Саврасова.

Вихователь:Який тон переважає у зимових пейзажах?

Діти:Холодний.

Вихователь:А чим відрізняється зображення дерев на передньому плані від зображення на задньому плані.

Діти:Тим, що вони чіткіше видно, більші за розміром.

Вихователь:Зараз ми з вами приступимо до малювання зимових пейзажів аквареллю, восковою крейдою та сіллю. Але спершу давайте згадаємо та назвемо етапи малювання цією технікою (відповіді дітей). Поділіться на чотири підгрупи та приступайте до роботи.

Діти малюють пейзажі під музику П.І. Чайковського з циклу «Пори року» ( Додаток 2 , Додаток 3). Після закінчення малювання діти розглядають малюнки.

Вихователь:Діти, які вам сподобалися роботи і чому? (відповіді дітей) Молодці, хлопці, зимові пейзажі вийшли чудові. Думаю, чарівниця зима залишилася задоволеною. Скажіть діти, що вам сподобалося на занятті? (відповіді дітей) А що нового для себе ви почули? (Відповіді дітей)

у підготовчій групі

з використанням сучасних технологій

тема заняття: «Зимушка-зима»

СКАЧАТИ (презентація)

СКАЧАТИ (музика для презентації)

Програмний зміст

Освітні завдання:

  • розширення та конкретизація уявлень про зиму та її прикмети;
  • активізація словника на тему;
  • вдосконалення граматичного ладу мови:
  • -погодження прикметників із іменниками у роді та числі;
  • -Удосконалення навички словотвору);
  • вдосконалення складової структури:
  • - трискладові слова із закритим складом:
  • закріплювати вміння розрізняти геометричні постаті;
  • закріплювати вміння рахувати в межах 10;
  • закріплювати способи та прийоми малювання різними нетрадиційними матеріалами

Розвиваючі завдання:

  • розвиток фонематичного сприйняття;
  • формування спрямованого повітряного струменя;
  • розвиток зв'язного мовлення;
  • розвиток дрібної моторики рук;
  • розвиток пам'яті, уваги, окоміру.

Виховні завдання:

Формування навички самообслуговування, охайності, акуратності, самостійності
Попередня робота:

Спостереження на прогулянці; за явищами природи (вітер, хуртовина, снігопад, утворення бурульок, експеримент зі снігом тощо).

Словникова робота:

Бурулька, лід, крижина, сніг, лавина, хуртовина, вітер, іній, сніжинки, снігопад і т.д.

Інтеграція освітніх галузей:

Соціалізація, комунікація, пізнання, здоров'я, праця, музика, безпека.

Демонстраційний матеріал:

Презентація на тему «Зима»;

Роздатковий матеріал:

Пластикові пляшечки з тертим пінопластом, у кожній кришці закріплена соломинка, картки з контуром зайця з геометричних фігур, картки з цифрами, картки з контурами для малювання.

Хід заняття:

Діти входять до зали (під звуки музики «Зимушка»).
Педагог: Хлопці, давайте привітаємось з нашими гостями та запросимо їх із собою в гості до Зимушки.

Діти вітаються. На інтерактивній дошці презентація заняття. Стоїть столик із пляшечками.

Педагог пропонує дітям взяти пляшечки.

Хто в трубі пічний завив?

Хто ворота відчинив?

Хто там виє, завиває?

Усі доріжки замітає?

Хто кидає сніг у обличчя?

Накидає на ганок?

Діти: завірюха

Звучать звуки завірюхи.

Педагог: Хочете влаштувати завірюху у своїх пляшечках? Встаньте прямо, лівою рукою піднесіть пляшечку до рота в горизонтальному положенні, а правою тримайте соломинку. Зробіть глибокий вдих, а потім довго дуйте в пляшечку, не надуючи щік. Ось так.

Скажіть, який такий вітер буває. Що ми ще можемо сказати про вітер? Холодний, крижаний, сильний, морозний, тихий, ураганний. А яка пора року зображена на картинці. Так, це зима. Як ви здогадались? (Діти розповідають).

Педагог:Правильно, молодці. Давайте пригадаємо, яка пора року до зими, а яка пора року після зими? Осінь весна. А які зимові місяці ви знаєте?

Відповіді дітей

Педагог:Давайте пограємось у гру «Скажи навпаки »: Закінчи пропозиції. Влітку дні спекотні, а взимку холодні. Влітку небо світле, а взимку....

Влітку день довгий, а взимку .... Влітку сонце яскраве, а взимку ....

Навесні лід на річці тонкий, а взимку... Сніг м'який, а лід....

Одні бурульки довгі, а інші ....

Педагог:Розкажіть, будь ласка, як поводяться взимку тварини в лісі? Тварин, які мешкають у лісі, як називають? (дикими). Яких тварин ви знаєте? (Лиса, заєць, вовк та ін.). Чим вони харчуються взимку? Яких птахів, що зимують у нашому краю, ви знаєте? Чим вони харчуються взимку? (Ягодами, насінням з шишок). Ви допомагаєте птахам узимку? Розкажіть як можна допомогти пташкам вижити у наших суворих зимових умовах.

Педагог: Я вам зараз роздам картки На картках зображені різні геометричні фігури вразки.

Хлопці, подивіться, будь ласка на наш чарівний зимовий екран і дайте відповідь на запитання яка тварина зображена? (заєць). Якого кольору у зайця шубка взимку? (Білого).

З яких геометричних постатей він складений? (Круги, овали, трикутник).

Розфарбуйте білим кольором лише ті постаті, у тому числі складений заєць.

(Нагадуємо прийоми малювання тичком)

Звучить музика, діти розфарбовують зайця.

Фізкультхвилинка «Сніжок»

Раз, два, три, чотири загинають пальці

Ми з тобою сніжок зліпили імітація ліплення сніжка

Круглий, міцний, показують відповідні рухи

Дуже гладкий

І зовсім не зовсім солодкий

Раз - підкинемо, руки вгору

Два - спіймаємо, охоплюють себе руками

Три - уронім, опускають руки

І зламаємо. тупотять ногами.

Скільки кіл ви розфарбували? - Покажіть цифру, Скільки овалів? - Покажіть цифру. Скільки великих овалів? А скільки малих? Скільки фігур? Ось зайця ми одягли у білу шубку.

Звучить музика і з'являється Сніговик. Педагог тримає фігурку картонного сніговика

«Сніговик»:Здрастуйте діти, я сніговик, найкращий друг Зими. Бажаєте пограти зі мною?

«Сніговик»:Я показуватиму вам картки, а ви говоритимете і виконуватиме рух: імітують рухи-

Сніжки-діти присідають, беруть сніг, формують грудочки долонями, кидають,

Сніжинки - присідають, руки наче падає сніг,

Лижі - імітують рух лижників,

Завірюха - дмуть і кружляють,

Валянки – стрибають на одній нозі.

Спочатку по порядку, потім у розкид.

« Сніговик»: Які уважні, щось мені жарко стало, охолодіть мене швидше, а то я розтану

Педагог: Назвіть швидше слова, від яких стає холодно (Бульбашка, лід, крижина, сніг, лавина, хуртовина, вітер, іній, сніжинки і т.д.).

« Сніговик»:Як добре стало, люблю я зимові ігри? Іншим разом ще пограємо, а зараз мені час.

Педагог:Хлопці попрощайтеся зі сніговиком. А які зимові ігри ви знаєте? (Катання на санчатах, ковзанах, лижах, льодянках, ігри в сніговій фортеці і т. д.).

Педагог:Яке свято відзначають узимку?

Діти: Новий рік.

Педагог: Хто приходить у Новий рік?

Діти: Дід Мороз, Снігуронька.

Педагог: Яке дерево вбирають на це свято? Ялинку. І у нас на занятті також є ялинка, подивіться. Вона також прикрашена кулями, але незвичайними. Ялинка дає нам завдання. Давайте його послухаємо.

Лісова красуня в гості прийшла,

На гілках зелених кулі принесла,

Уважно ці кулі розглянь

на ялинку треба повісити кулі зі звуком З

Педагог:Молодці впоралися із завданням ялинки.

Підсумок заняття:

Про яку пору року ми з вами сьогодні говорили? Хто приходив до нас у гості? Вам сподобалося заняття?

Що вам сподобалося найбільше?

Програмні завдання:Формування пізнавальної активності та творчої уяви дітей.

Освітні:уточнювати знання дітей про зимові природні явища, продовжити вчити дітей будувати пропозиції на тему, відповідати на питання розгорнутими пропозиціями, збагачувати активний словник дітей, вчити дітей помічати красу зимового пейзажу.

Розвиваючі:розвивати мислення, слухову та зорову увагу, зв'язне мовлення, творчу уяву, активізувати словник по заданій темі, удосконалювати вміння малювати не традиційним методом.

Виховні:вчити дітей помічати красу зимового пейзажу, підтримувати позитивні емоції, виховувати вміння уважно слухати, не перебивати інших.

Словникова робота: снігова, морозна, холодна, дме, легка, візерункова, крижана.

Форма проведення: ситуація - гра

Завантажити:


Попередній перегляд:

Муніципальна дошкільна освітня автономна установа дитячий садокзагальнорозвиваючого виду «Посмішка» з пріоритетним провадженням діяльності із соціально-особистісного розвитку дітей

(МДОАУ д/с «Посмішка»)

Безпосередньо-освітня діяльність

основна область « Комунікація»

для дітей підготовчої групи

Тема: «Зима»

Підготував: вихователь

Підготовчої групи "Б"

Прибуткова І.В.

Пить-Ях 2012

Вид безпосередньо – освітньої діяльності

(комплексне)

«Зима»

Інтегровані освітні галузі– «Комунікація»

«Пізнання»

«Соціалізація»

«Музика»

"Фізична культура"

«Читання художньої

Літератури»

Форми діяльності– спільна діяльність дорослих та дітей

Види діяльності– Ігрова

Комунікативна

Пізнавальна

Продуктивна

Читання

Фізична

Музика

Програмні завдання:Формування пізнавальної активності та творчої уяви дітей.

Освітні:уточнювати знання дітей про зимові природні явища, продовжити вчити дітей будувати пропозиції на тему, відповідати на питання розгорнутими пропозиціями, збагачувати активний словник дітей, вчити дітей помічати красу зимового пейзажу.

Розвиваючі: розвивати мислення, слухову та зорову увагу, зв'язне мовлення, творчу уяву, активізувати словник по заданій темі, удосконалювати вміння малювати не традиційним методом.

Виховні: вчити дітей помічати красу зимового пейзажу, підтримувати позитивні емоції, виховувати вміння уважно слухати, не перебивати інших.

Словникова робота: снігова, морозна, холодна, дме, легка, візерункова, крижана.

Форма проведення: ситуація - гра

Матеріали та обладнання:ялинки, сніжинки, сніжки, м'ячик, частини будиночка, борошно, тарілки.

Попередня робота:

Комунікація: розмова про зиму, дидактичні ігридля мовної діяльності.

Пізнання: дидактичні ігри для закріплення уявлення про пори року, розгляд картин, спостереження за погодою на прогулянках.

Читання художньої літератури: читання віршів та прислів'їв

Соціалізація:

Праця: Виготовлення демонстраційного матеріалу.

Фізичний розвиток:Фізкультхвилинка «Біленький сніжок»

Технічний супровід: магнітофон, ноутбук.

Опис безпосередньо-освітньої діяльності

Вихователь: Давайте візьмемося за ручки, і з дотику наших долонь між нами з'явилися маленькі іскорки добра! І ось я бачу, як іскорки спалахнули у ваших очах! А губи осяяла посмішка! Давайте подаруємо один одному та оточуючим ці маленькі іскорки та гарний настрій!

Хлопці, зовсім недавно дерева скинули останнє листя, часто йшли дощі. А яка це була пора року? (восени) Яка саме пора осені? (Пізня осінь) А що змінилося зараз у природі? Яка пора року прийшла на зміну осені? (Зима) Послухайте вірш про зиму.

Читання вірша «Зимова пісенька» (Кудашева)

Ось зима прийшла срібляста

Білим снігом заміла

Поле чисте.

Вдень з дітьми на ковзанах,

Вночі у снігових вогниках

Розсипається…

У вікнах пише візерунок

Льодом голочкою,

І стукає до нас у двір

Зі свіжою ялинкою.

Який період зими описаний у вірші? (початок зими)

Яке слово нагадує відповідь? (Зі Свіжою ялинкою)

Що означає, стукає «до нас у двір зі свіжою ялинкою»?

Та хлопці до нас прийшла довгоочікувана зима. А значить, скоро і свято до нас прийде. А яке це свято? А хто на це свято до нас прийде у гості?

Ой, хлопці дивіться, що це? Зима заміла дорогу і дідусь Мороз не може виїхати до нас на ранок. Що треба зробити? (Треба допомогти йому знайти дорогу).

Допоможемо? А давайте зимо, теж збудуємо, будиночок і тоді вона стане, добріша і не заважатиме дідусеві Морозу приїхати на свято. Збудуємо? Тоді треба отруїтися в дорогу.

Давай поспішаємо зовсім скоро вже свято і нам треба встигнути. А вирушимо до нашої подорожі ми на великих санях. (Діти будують санчата і під музику їдуть)

Дивіться в кучугурі, щось лежить. Хлопці, а це завдання, яке нам приготувала Зима.

1. Закріпити ознаки зими. (Я сліплю сніжок)

-Зима крокує по землі і хоче знати, чи знаєте ви її прикмети.

І пропонує нам гру, а називається вона «я сліплю сніжок».

Зима нам приготувала дивіться скільки сніжків, я кидатиму, а ви ловите і відповідайте. Які ознаки зими?

Яка у нас зима? (зима снігова, холодна, морозна)

Що буває взимку? (падає сніг, виє вітер, замерзає річка)

Що можна сказати про сніг? (Сніг пухнастий, легкий, м'який. Сніг накрив всю землю.)

Яка взимку погода? (погода взимку вітряна, морозна, взимку мете сніг, виє вітер)

Добре описали зиму, згадали її ознаки.

А ось і перша частина будиночка.

Білий пухнастий сніг (руки вгору)

У повітрі кружляє, (кола руками)

І на землю тихо (опускати руки)

Падає лягає. (Присісти).

З першим завданням ми впоралися отруюємося далі

2. Гра «Закінчи фразу»

(Дістається сніжинку із завданням)

Діти допоможіть закінчити фразу

Скрипить…….(сніг)

морозний…………..(день)

замерзла ... ... .. (Річка)

сніжна зима)

вдарили ………(морози)

крижаний ……………. (вітер)

Хрумтить……….(сніг)

слизька дорога)

дме вітер)

холодне…………….(ранок)

метет ……… ..(завірюха)

А ось і друга деталь будиночка візьмемо її із собою.

3. Гра « Закінчи пропозицію»

Подивіться, а ось і ще одна кучугура із завданням. Зима забула дописати вірш, давайте їй допоможемо та підкажемо їй потрібні слова.

Тихо, тихо як уві сні падає на землю (сніг)

З неба всі ковзають сріблясті пушинки (сніжинка)

На селища, на лужок все знижується (сніжок)

Ось веселощі для хлопців все сильніше (снігопад)

Усі біжать у перегонки всі хочуть грати у (сніжки)

Немов у білий пуховик убрався (сніговик)

Поруч снігова фігурка це дівчинка (снігуронька)

На снігу – то, подивися – з червоною грудкою (снігирі)

Немов у казці, як уві сні землю всю прикрасив (сніг)

Які слова ви додавали, давайте згадаємо? (Сніг, сніжинки, сніжок, снігопад, сніжки, сніговик, снігурка, снігурі).

Молодці хлопці всі слова назвали правильно. А ось і нова деталь для будиночка.

4 . Хлопці ви напевно втомилися, давай відпочинемо.

Випав біленький сніжок, зберемося ми в гурток. (кружок)

Сніг, сніг, білий сніг засипає нас усіх. (змахи руками)

Не боїмося ми пороши

Ловимо сніг - хлопок у долоні. (бавовни)

Руки в сторони швів.

Досить снігу нам і вам.

Ну що хлопці відпочили знову в дорогу.

А ось і таке завдання.

5. Читання вірша Н.Єлкіної «Зірочка-малютка»

Послухайте уважно вірш і скажіть, що це за зірочка – малеча.

Легка, візерункова зірочка - малютка

Ти лети мені на руку

Посидь хвилинку.

Покружляла зірочка

У повітрі трохи.

Села та розтанула.

На моїй долоні.

Вихователь:

Що ж це за зірочка? (це сніжинка)

Чому ви так думаєте? (сніжинка схожа на зірочку)

Що ви відчули, коли вона розтанула? (Стало сумно)

А чи можете ви показати як вам сумно? (Діти мімікою зображають смуток, смуток)

Сумно, сніжинка розтанула, але з неба впала ще одна. Усміхніться їй, вона засяє на сонечку новою зірочкою.

А Зима приготував ще одну деталь будиночка.

6. Іра «Скажи правильно»

(На столі маленька ялинка, у вихователя в руках сніжинка на ниточці)

Подивіться це сніжинка, вона така легка і повітряна, що літає, де захоче. Хлопці, ви повинні подивитися на сніжинку та закінчити пропозицію.

(вихователь переміщає сніжинку щодо ялинки)

Сніжинка впала…………………..під ялинку.

Сніжинка лежить…………………..на гілці.

Сніжинка опустилася …………….за ялинкою.

Сніжинка лежить…………………..біля ялинки.

Молодці, хлопці впоралися і з цим завданням. Скринька віддала нам дах.

7. Гра «Ласкаве слово»

(Освіта слів із зменшувальним суфіксом.)

Сніжинка так довго літала, що в нас стало холодно. Хлопці, покажіть, як вам холодно.

(Діти зображають, як вони змерзли

А тепер, давайте погріємось.

(Діти ловлять м'яч, дають відповідь вихователю)

Сніг…….сніжок вітер…………..вітерець

Зірка ..... зірочка сонце ... ... ... ... сонечко

Хмара….хмара сніжинка………сніжинка

Зима…….зимушка ялинка…………….ялинка.

Як добре ми погрілися і нові слова придумали.

Давайте тепер збудуємо будиночок для Зими. (На мольберті)

Хлопці, а чогось немає у нашого будиночка? (Труби)

(Діти добудовують будинок до кінця)

8. Освіта прикметників від іменників

Будинок ви склали із снігових деталей.

Який це будинок? (Сніговий)

А якщо ми будуватимемо його з льоду. Яким буде будинок? (Крижаний)

Хлопці, а хто в такому будиночку може жити? (Зима)

А нам цей будинок підійде? (Ні.)

Чому ми не можемо жити у такому будинку? (У ньому холодно)

Кого ж нам запросити жити в цьому будиночку? (Діда Мороза та Снігуроньку).

Ось ми й збудували будиночок. Тепер Зима відпустить до нас дідуся на свято, а хоч би що він заблукав і знайшов наш дитячий садок, давайте вкажемо йому дорогу сніжинками, намалюємо.

9. Малювання сніжинки пальчиком

Дорогу ми з вами зробимо.

Намалюємо пальчиком сніжинку на дні тарілочки.

(Діти малюють пальчиком сніжинку по муці)

(Тарілочки викладаються доріжкою до мольберту, діти розглядають малюнки.)

Красиві вийшли сніжинки. Усі такі різні, несхожі один на одного.

10. Підсумок

Молодці хлопці, які добре сьогодні відповідали, були активними та уважними. А Дід Мороз та Снігуронька обов'язково прийдуть до нас сніговою доріжкою з подарунками до Нового року.


Конспект заняття у підготовчій групі на тему: Зима

Ібатуліна Любов Семенівна
Посада:вихователь ГБС(К)ОУ «НС(К)ЗОШ № 88 1 виду»
Опис роботи:Цей матеріал може бути використаний вихователями дошкільного підрозділу для проведення розмов про зиму, під час прогулянок під час обговорення природних явищ. А також буде корисним для вчителів початкової та середньої ланки для підготовки уроків з навколишнього світу, класного годинникана зимову тематику.
Ціль:знайомство дітей із зимовими місяцями, зі станом природи у зимовий період.
Завдання:
Освітні:
- закріпити знання про сезонні зміни у природі;
- узагальнити та систематизувати уявлення про характерних ознакахзими.
Виховні:
- виховувати почуття любові до рідної природи;
- Виховати інтерес до пізнання природи.
Розвиваючі:
- розвивати вміння відновлювати логічний взаємозв'язок, робити висновки;
- розвивати пам'ять та увагу.

Хлопці закінчується осінь. Наближається велична пора року-зима. Я розповім вам, чим чудово ця пора року. А допоможе мені у цьому Енциклопедія Зими. І так:

Глава перша.

Зимові місяці.
Зима починається з грудня, потім іде січень, а завершує зиму найкоротший місяць – лютий. Грудень шапка російської зими. Це місяць довгих ночей та перших міцних морозів, опівночі року. Січень – вершина зими, місяць яскравих зірок, білих стежок. Січень вважається найхолоднішим місяцем, серцем зими. Лютий же – напередодні весни. Це місяць останніх морозів, колючих хуртовин та снігових заметів.
-Хлопці, послухайте, як раніше за старих часів любовно називали ці місяці. Грудень-студень. Воно і вірно, адже грудень завжди буває студеним та морозним. Січень-січень, він посередині, ніби розсікає зиму на дві частини. Лютий називали лютень. У деякі роки лютий буває дуже суворим і люто не поступається навіть січні.
Здавна народ придумав прислів'я та приказки про зимові місяці.
грудень
Грудень кожух до п'ят одягає, хитрі візерунки на вікнах розписує. Око снігом тішить та вухо морозом коле.
Грудень рік закінчує, зиму починає.
Студен місяць, на всю зиму студить землю.
Грудень і замоститься, і зацвітає, і саням хід дасть.
Січень
Січень-нового року початок, зими – середка.
Січню-батюшці – морози.
Січень – навесні поворот.
Січень тріщить – лід на річці впросинь фарбує.
Лютий
Лютий зиму замикає, нового сезону доріжку показує.
У січні морози, у лютому хуртовини.
Завірюхи та хуртовини під лютий полетіли.
Лютий зиму видує.

Діти, послухайте ще й загадки про зимові місяці.

Дні його - всіх днів коротші,
Усіх ночей довші за ніч.
На поля та на луги
До весни лягли сніги.
Лише місяць наш пройде,
Ми зустрічаємо Новий рік. (Грудень)

Щипле вуха, щипає ніс,
Лізе у валянки мороз.
Бризнеш воду - впаде
Не вода вже, а лід.
Навіть птиці не летить,
Від морозу холоне птах.
Повернуло сонце до літа.
Що, скажи, це за місяць? (січень)

Ночами мороз сильний,
Вдень краплі чути брязкіт.
День помітно додався.
Ну, то що за місяць це? (Лютий).
-Молодці! Усі правильно розгадали. Природа взимку .
У грудні найкоротший день і найдовша ніч. Не встигне ще день розгулятися, як наступають вечірні сутінки. Холоди та морози покривають міцним льодом озера та річки. Йде сніг. Повільно кружляючи, падають великі зірчасті сніжинки. Все темне зникає, опушується білим. Час від часу все білішим і білішим стає в природі. Сніг, як білим простирадлом, накрив сади, поля, ліси, засинав ями, нерівності землі, накидав кучугури. Стало помітно просторіше, чистіше, радісніше.
У січні довшими та світлішими стають дні. Спочатку надбавка дня зовсім непомітна, дуже мала, але і така надбавка робить день довшим. Сонце повернуло на літо, і з кожним днем ​​воно підніматиметься все вище і довше затримуватиметься в небі, а саме небо стає синім. У січні казково-красиво у лісі! Як алмазний розсип іскриться, переливається на сонці сніг. Немов у кришталевому оздобленні стоять білоствольні берези. На зелених лапах ялинок нависла снігова кухта (кухта, що лежить на гілках сніг), у білих мереживах вікові сосни та інші дерева. Роздолля для лижника-любителя природи. На радість йому поблукати просторими зимовими хащами. У лісі тиша, немов у напівсні.
У лютому вдень починає трохи пригрівати сонце. Розморожують з південного боку стовбури дерев. А на дахах з'являються бурульки, у відлизі сніг покривається зверху крижаною скоринкою - настом. Це місяць контрастів. У лютому триває боротьба між зимою та навесні. Морози в середині лютого – останнє зусилля зими перед весною, що насувається. Але з кожним днем ​​стає світлішим, небозвод все частіше освітлюється сонцем, яскравим, але ще безсилим давати тепло. Дні все довші, зрозуміліші. У лісі також все біло-біло. Блищить і сяє на сонці сніг. У блискітках інею, запушений, спить ліс. Яскраво блищить зелений оксамит голкової хвої, відливають білизною ажурні, кучеряві берези. Навколо пишні химерні кучугури.

Хлопці, гарна природа взимку?
-Послухайте прислів'я та прикмети про зиму.

Зима літо будує. По зимі лягає літо.
Взимку сонце крізь сльози посміхається.
Зимове тепло – літній холод.
Шумить узимку ліс – чекай відлиги.
Зима запитає, що літо припало.
Якщо взимку сухо та холодно, влітку сухо та спекотно.
Ну, а тепер відгадайте загадки про зиму.
Скатертина біла
Весь світ одягла. (Сніг)

Є одна така квітка.
Не вплетеш його у вінок.
На нього подуй трохи:
Була квітка – і немає квітки. (Сніжинка)

Морквина біла
Всю зиму росла.
Сонечко пригріло
І морквину з'їло. (Сулька)

Старий біля воріт
Тепло волок.
Сам не біжить
І стояти не велить. (Мороз)

Хоч сама - і сніг, і лід,
А йде – сльози ллє. (Зима) Тварини та птахи взимку.
Тихо у лісі. Здається, що життя в ньому завмерло до наступної весни. Тільки попискиваніе синичек і стукіт дятла оживляють ліс. У полях «мишкує» лисиця, полює за полівками. Які під снігом прокладають ходи. Але життя тварин і птахів і взимку не завмирає ні на хвилину, вона живе своїм розміреним, лише трохи притихлим життям.

Кабани розривають сніг, відшукуючи жолуді та зимовий хвощ. На узліссі березняка чорними кулями видніються тетеруки. Сидять врозтіч синяво-чорні косачі з яскраво-червоними надбров'ями морозним ранком і годуються, скльовуючи нирки-сережки. Скормляться так і почнуть один за одним, склавши крила і стиснувшись. Каменем падати з берез вниз, прямо в замет і залишаються в ямках-лунках на весь залишок короткого зимового дня. Надвечір вилітають на годівлю, а потім знову пірнають у снігову перину вже на ночівлю. У снігу їм спокійніше, тепліше, вітер не пробирає і від хижаків приховано. Ночують у снігу також рябчики, глухарі, сірі та білі куріпки. Глухарі-самітники харчуються сосновою хвоєю. Годуються березовими бруньками та чубаті рябчики.
Зайці, куниці, лосі, вовки всю зиму «на ногах» - це живі ліси.

У зимових гаях можна зустріти «лісових санітарів» - синиць, повзнів, пищух та найменших пташок – жовтоголових корольків. Усі вони очищають дерева від лісових шкідників. Вони шукають лялечок, гусениць та яйця комах. Захованих у затишні місця на зимівлю. Невтомно працює і строкатий дятел, також знищуючи шкідників лісу.

А такі тварини, як бурий ведмідь, борсук, єнотовидний собака, бурундук, ховрах, бабак, хом'як, їжак, знаходяться в зимовій сплячці. Живуть вони за рахунок накопиченого восени жиру і не поспішають виходити зі сплячки.
Довгу зимову ніч ворони та галки проводять на деревах у парках та садах. Довго чується на ночівлі жвава перекличка птахів. Великі синиці, будинкові та польові горобці, вівсянки ховаються вночі під дахами, на горищах біля опалювальних труб. За наличниками вікон. Шпаківників вони не використовують: у них холодно.


Який звір небезпечний
Ходить у шубі червоній,
Сніг розгрібає,
Мишок вистачає
За собою всі сліди замітає? (Лиса)

У клубок згорнеться,
Взяти не дається. (Їжак)

Гілками скаче,
Та не птах.
Руда,
Та не лисиця. (Білка)

Швидкий стрибок,
Теплий пушок,
Червоне вічко. (Заєць)

Влітку ходить без дороги
Біля сосен і берез,
А взимку він спить у барлозі,
Від морозу ховає носа. (Ведмідь)

Конспект комплексно-узагальнюючого заняття у підготовчій групі на тему "Зима.Зимние забавы" включає різні види деятельности.При проведенні заняття вирішуються такі програмні завдання:

  • закріплення знань дітей про пори року (зима);
  • продовжувати вчити дітей слухати та розуміти звернену до них мову і самим правильно користуватися мовою, відповідати повними пропозиціями на питання.
  • розвивати дрібну моторику, сенсомоторику.
  • спонукати дітей дбайливо ставитися до природи.
  • активізувати та поповнювати словник дітей.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект

комплексного-узагальнюючого заняття

«ЗИМА. ЗИМОВІ ЗАБАВИ"

Конспект комплексного-узагальнюючого заняття

Тема: «ЗИМА. ЗИМОВІ ЗАБАВИ"

Ціль:

  1. продовжувати закріплювати знання дітей про пори року, а саме про зиму;
  2. продовжувати вчити дітей слухати та розуміти звернену до них мову і самим правильно користуватися мовою, відповідати повними пропозиціями на запитання.
  3. Розвивати дрібну моторику рук;
  4. Заохочувати дітей до дбайливого ставлення у природі;
  5. Виховання сенсорики;
  6. Розвивати пам'ять, увагу, мислення;
  7. Активізувати та поповнювати словниковий запас;
  8. Вдосконалити координацію рухів.

Матеріали та обладнання:картинно-графічний план; ковролін (фланелеграф); шнурівка "сніжинка", конверти для гри "хто швидше?"; кольорові заготівлі для виготовлення годівниць (орігамі); музичний твір А. Вівальді «Пори року» (зима); лялька зі змінним одягом; фігурки тварин і птахів, хвойних та листяних дерев, небо, сонце, замети на липучці.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Вступ

Вихователь: Діти, зараз я вам загадаю загадку, а ви її уважно послухайте і скажіть, про яку пору року ця загадка.

Запорошила доріжки,

Прикрасила віконця,

Радість дітям подарувала

І на санчатах прокотила. (зима)

(Діти вгадують загадку)

Вихователь: сьогодні ми з вами продовжуватимемо говорити про зиму та зимові забави.

А хто з вас назве скільки зимових місяців? (Діти відповідають: три зимові місяці)

А ви можете назвати зимові місяці?(грудень січень лютий)

Молодці, а тепер мені назвіть перший зимовий місяць. Про нього ще кажуть: року кінець, а зимі – початок?(Діти відповідають: це грудень)

А другий зимовий місяць називається. . . . .(Діти хором відповідають: січень)

І третій, останній і холодний місяць?(Діти називають: лютий)

Хлопці, а ви знаєте, який зараз місяць?(Діти називають місяць)

2. Робота з картинно-графічного плану.

(Вішується картинно-графічний план на магнітній дошці)

На картинно-графічному плані зображені картинки у тій послідовності, яка вказана на схемі (див. нижче)

(На фланелеграфі прикріплюється панно: ковролін блакитного кольору, а на столі розкладаються атрибути: фігурки тварин, небо, сонце, кучугури, дерева хвойні та листяні на липучці

Складаючи розповідь за картинно-графічним планом, дитина підходить до столу, розповідає та прикріплює фігурку до блакитного полотна. Якщо дитина утрудняється або забула, то інші діти їй допомагають).

Небо (яке? сіре, блакитне, хмарне, похмуре, снігове, низьке, темне, похмуре)

Сонце (світить. Але не гріє, воно прохолодне).

Хмари (які? білі, сірі, великі, маленькі, снігові, низькі, гарні, пухнасті).

Вітер (сильний, холодний, льодовий, слабкий, північний, теплий).

Птахи (вже полетіли в теплі краї, залишилися зимувати птахи, що зимують: снігир, щігол, кліщ, синиця, сорока, ворона, горобець, голуб, дятел, повзень).

День стає трохи довшим, а ніч – коротшою. Вночі небо чисте, темне, зоряне, гарне.

Тварини (ведмідь, їжак – сплять в затишних, теплих норках і барлозі. Чим сильніший мороз, тим міцніше спить ведмідь. Заєць бігає в білій шубці. Він міняє шкірку для того, щоб його не було видно на білому снігу. Лісом ходить голодний вовк і лисиця. Вони дуже злі.

Люди одягли теплий одяг (теплі шапки, чоботи, рукавиці, шарфи, шубки), діти катаються на лижах, санчатах, ковзанах.

День узимку (морозний, сніжний, сонячний, короткий, вітряний, ясний).

Сніг (білий, пухнастий, брудний, холодний, розсипчастий, м'який, хрусткий, липкий, блискучий).

Кучугури (снігові, глибокі, високі).

Вихователь: А ви знаєте прислів'я та приказки про зиму? (Діти відповідають: так, знаємо)

  1. У зимовий холод кожен молодий.
  2. Що влітку народиться, взимку знадобиться.
  3. Зима не літо – у шубу одягнена.
  4. Зима без снігу – літо без хліба.
  5. Мороз не великий, а стояти не велить.
  6. Взимку сніг глибокий, улітку хліб високий.
  7. Багато снігу – багато хліба.
  8. Багато снігу на полях – багато хліба у засіках.

Вихователь: молоді хлопці. Подивіться наш зимовий пейзаж, вам він подобається?(Діти відповідають: Так, подобається).

Вихователь: А чого у картині не вистачає? Подивіться уважно.(У картині не вистачає кучугур, адже зима та багато снігу).

Вихователь: правильно, кучугур не вистачає. Адже стільки снігу намело. Хто з вас прикріпить кучугури? (дитина встає і прикріплює кучугури до полотна)

Вихователь: Випав сніг у дворі. Хлопці давайте з вами вийдемо у двір і зліпимо сніжок. (Діти встають у гурток і починають виконувати пальчикову гімнастику).

3. Пальчикова гімнастика (координація промови з рухом, розвиток уяви)

СНІЖОК

Раз, два, три, чотири Загинають пальчики, починаючи з великого пальця.

Ми з тобою сніжок зліпили «Леплять», змінюючи становище долонь.

Круглий, міцний, дуже показують коло, стискають долоні разом,

Гладкий гладять однією долонею іншу.

І зовсім не солодкий Погрожують пальчиком.

Раз – підкинемо Дивляться вгору, підкидають уявний сніжок.

Два - спіймаємо Присідають, ловлять уявний сніжок.

Три - уронім Встають, кидають уявний сніжок.

І. . . . . зламаємо! Топчать уявний сніжок ногами.

Вихователь: Який ми з вами сніжок зліпили. Уявімо, що ми цей сніжок взяли в ручки. Який цей сніжок на дотик?

(Діти відповідають: сніжок м'який, гладкий, холодний, липкий, білий, хрусткий, твердий, пухнастий)

Вихователь: Хлопці, а що буде, якщо нам на долоню сніжинка впаде?(Діти відповідають: Вона розтане і перетвориться на крапельку води).

Вихователь: Правильно. А як ви думаєте, чому сніжинка перетвориться на крапельку води?(Діти: тому, що сніжинка складається з води. Коли на вулиці морозно, вода замерзає і перетворюється на сніжинку, а потрапляючи на теплу долоню вона тане).

Вихователь: Діти, уявіть собі, що ми вийшли на вулицю і почали тупцювати по снігу, коли ми тупцюємо по снігу він хрумтить. А ви знаєте чому сніг хрумтить?

(Діти: так, знаємо, тому, що сніг складається зі сніжинок, а сніжинки складаються з маленьких кристаликів. Коли ми наступаємо на сніг, кришталики ламаються і видають хрускіт).

Вихователь: Молодці хлопці, ви так багато знаєте про зиму. А ви розглядали сніжинки? Вони такі всі різні, жодна сніжинка не схожа одна на одну. Але якщо сніжинка потрапляє нам на долоню, вона швидко розтане.

А ви хочете зробити собі такі сніжинки, тільки які не розтануть навіть у найспекотніший день?(Діти: так, дуже)

Вихователь : Тоді давайте пройдемо до своїх місць і я покажу вам як зробити такі сніжинки(Діти проходять на свої місця і вихователь показує хлопцям як виготовляти сніжинку. Діти під музику виконують шнурівку «сніжинка»)

Вихователь: Які у вас сніжинки вийшли. Вам подобаються сніжинки?(Діти: так, дуже подобаються).

Вихователь: А тепер давайте підійдемо до нашого зимового пейзажу та прикріпимо сніжинки до картинки.(Діти прикріплюють сніжинки до ковроліну).

Вихователь: Діти, вам подобається зима?(Діти: так, подобається). А які зимові забави ви знаєте?Діти починають розповідати про те, які зимові забави та розваги вони знають).

Вихователь: Давайте встанемо в коло і пограємо в одну зимову забаву - зліпимо сніговика (Діти стають у коло).

4. Фізмінка «СНІГОВИК»

Діти йдуть по колу, зображаючи, що котять перед собою

Каті по снігу сніжний ком сніжок.

Він перетворився на снігову кулю Зупинилися, «малюють» двома руками коло

І стане кому сніговиком. «Малюють» сніговика із трьох кіл різного розміру.

Його посмішка так світла показують руками на обличчі посмішку та посміхаються.

Два очі, капелюх, ніс, мітла, показують 2 очі, прикривають голову долонькою

Показують ніс, встають прямо і тримають уявну мітлу.

Але сонце припече трохи - Повільно присідають.

На жаль! І немає сніговика! Знизують плечима, розводять руками.

Вихователь: Як шкода, якщо такий веселий та красивий сніговик розтане на сонечку. А ви, хлопці, хочете зробити сніговика не зі снігу, щоб але ніколи не розтанув?(Діти відповідають: так, хочемо)

Тоді давайте пройдемо на свої місця та пограємось у гру «Хто швидше».

(Діти проходять і сідають на свої місця)

5. Складання сніговика. Гра «Хто швидше?» (Розвиток зорової уваги, мислення, дрібної моторики)

Вихователь: Хлопці, давайте разом порахуємо:

Раз, два, три – початок гри!

(Діти під музику починають збирати сніговика з частин. Хто перший зібрав сніговика, піднімає руку. Вихователь допомагає дитині, яка трохи утруднюється і підбадьорює інших.)

Вихователь: Які у вас гарні сніговики вийшли. Подивіться на них. Якого кольору тулуб сніговиків?(Туло у них біле)

А відерця якого кольору?(Відерці зеленого кольору).

Подивіться на його очі, якого вони кольору?(Очі у сніговика чорні)

А на що вони схожі?(Очі схожі на вугілля)

Вихователь : Такі сніговики точно ніколи не розтануть Вам сподобалося збирати сніговиків?(Діти відповідають)

Вам подобається зима?(Діти відповідають: так)

А зимові забави любите? (Діти: так, любимо!)

Тоді давайте встанемо в коло і покажемо як ми любимо зиму-зиму.

6. Хоровод «Зимушка-зима»

(Діти разом із вихователем встають у хоровод, звучить мелодія та діти співають хороводну пісню «Зимушка-зима».)

7. Виховний момент. Розмова із дітьми.

Вихователь: А тепер послухайте хлопці вірш А. Яшина

Годуйте птахів узимку!

Нехай з усіх кінців

До вас злетяться, як додому

Зграйки на ганок.

Стільки гине їх - не злічити,

Бачити важко.

Адже в нашому серці є

І для них тепло!

Привчіть птахів у мороз

До вікна.

Щоби без пісень не довелося

Нам зустрічати весну!

Вихователь: Хлопці, а як ми можемо допомогти пташкам узимку? (Діти: ми можемо змайструвати для пташок годівниці і нагодувати їх).

Вихователь: А хто знає, як зробити годівницю? (Дитина каже: Я знаю як допомогти пташкам, можна для них зробити годівницю і починає розповідати вірш А. Чепурова:

Важко птахам зимувати

Треба птахам допомагати

Розпиляти я навпіл

Дошку ялинову

Разом із татом змайстрував

Пташкіну їдальню

Прилітають птахи до саду

Посидять, поговорять.

Їм боятися нічого

Нехай мороз тріщить сердито

Їхня їдальня відкрита

Від ранку до вечора.

Вихователь: Який молодець. Але ми не робитимемо дерев'яну годівницю. А зробимо годівницю з паперу. А годівниці будуть у всіх різні, різнокольорові, і нашим пташкам точно сподобаються такі годівниці.

Вихователь: Давайте я вам покажу, як виготовити такі годівниці. (Діти сідають на свої місця та вихователь показує їм технологію виготовлення годівниці у техніці «орігамі». Звучить мелодія)

Вихователь: Підніміть свої годівниці нагору, вам подобаються годівниці? Ну а пташкам вони точно сподобаються, давайте погодуємо наших пташок(вихователь насипає корм у годівницю і діти разом із вихователем йдуть годувати птахів)